Нозохем

15-12-2015

Використання гелю Нозохем для зупинки носових кровотеч

На базі дитячого оториноларингологічного відділення НДСЛ «ОХМАТДИТ» проводилося дослідження клінічної ефективності та безпеки застосування гелю Нозохем (компанія Pharmacure, Швеція).

Історія створення Нозохема

Ідея створення засобу для зупинки носової кровотечі на основі гліцину виникла кілька років тому в Гетеборзі (Швеція).

За основу були взяті дані клінічного дослідження, метою якого була оцінка ефективності гелю, що містить 10% Циклокапрона (Сyclocaprone), інгібітора фібринолізу. В якості плацебо використовували гель, що містить 10% амінокислоти гліцину. Результати показали, що гліцин по гемостатичному ефекту істотно перевершував Циклокапрон.

Використовуючи досвід професора Бьорна Petruson, який досліджував механізм і причини носових кровотеч із застосуванням гліцину, як кровоспинного засобу, науковими співробітниками компанії Фармакуре (Pharmacure) було розроблено сучасний засіб, що містить в якості активного компонента гліцин – основний компонент колагену. Колаген на 32% складається з гліцину і відіграє важливу роль у забезпеченні ефективного функціонування тромбоцитів крові для зменшення кровотечі.

Також Нозохем Містить кальцій (Са2 +), роль якого в системі гемостазу широко відома.

Чотири напрями впливу Нозохема при носових кровотечах:

 1. Механічний тиск гелю Нозохем сприяє звуженню слизової оболонки порожнини носа і судини, що кровоточить.
 2. Слизова оболонки носа “стискається”, оскільки гель є гіпертонічним розчином.
 3. Ділянки колагену, що складаються на 1/3 з гліцину, взаємодіють з тромбоцитами, викликаючи їх агрегацію.
 4. Іони Са2 + відіграють важливу роль у другій хвилі агрегації тромбоцитів і коагуляційному гемостазі (протромбін-тромбін-фібриноген-фібрин).

Метою дослідження була оцінка терапевтичної ефективності та безпеки застосування гелю Нозохем в інтра- і післяопераційному періоді у хворих при хірургічних втручаннях в порожнині носа, на навколоносових пазухах і лімфоглотковому кільці.

Матеріали та методи. У дослідження були включені 67 пацієнтів обох статей від 3 до 18 років, які піддалися оперативним втручанням в порожнині носа, на навколоносових пазухах або на лімфоглотковому кільці за показаннями.

Оцінку післяопераційного стану пацієнта проводили на 1, 3, 5-й день після застосування гелю Нозохем.

Крім того, вивчали зручність і враховували виникнення ускладнень і небажаних подій під час дослідження. Згідно з протоколом як небажана подія розглядали будь-який несприятливий медичний випадок, що стався у суб’єкта клінічного випробування.

Результати та обговорення: Всі включені в дослідження пацієнти закінчили дослідження відповідно до протоколу. Гель був зручний у застосуванні, не викликав печіння і дискомфорту при введенні у пацієнтів, самостійно відходив при сяканні, не визиваючи дискомфорту, що свідчить про хорошу комплаентність.

Результати використання Нозохема:

 • Гель зручний у застосуванні (100%);
 • Практично весь гель потрапив в носову порожнину (100%);
 • Гель порахували приємним (86%);
 • Середня тривалість знаходження гелю в носовій порожнині склала 37 хвилин (від 15 до 75 хвилин).

Відображення клінічної та ендоскопічної картини пацієнтів дозволило простежити динаміку симптоматики періоду репарації та рецидивування кровотеч після хірургічних втручань.

Пацієнти на етапах післяопераційного одужання з моменту застосування гелю Нозохем і до п’ятих діб зафіксували у себе значне поліпшення самопочуття, що підтвердилося даними об’єктивного дослідження.

Також нами отриман досвід застосування гелю Нозохем для купірування носових кровотеч у гематологічних хворих.

У гематологічному відділенні носові кровотечі зустрічаються часто у дітей після хіміотерапії та променевої терапії, а також у дітей після пересадки кісткового мозку.

Наявність тампона в порожнині носа погіршує стан хворого, а також є джерелом інфекції.

Використання Нозохема з одночасним підвищенням тромбоцитів за допомогою переливання тромбоцитарної маси було успішним при зупинці носової кровотечі у 17-и хворих, лише у 6-и довелося вдатися до тампонування порожнини носа.

У відділенні гострих і хронічних інтоксикацій носові кровотечі також зустрічаються досить часто і призводять до значного погіршення стану пацієнтів. Нами з успіхом вдалося замінити тампонування порожнини носа застосуванням гелю Нозохем при неускладнених, рецидивуючих носових кровотечах.

Таким чином можна зробити висновки:

 • Нозохем – оригінальний гель для зупинки носових кровотеч;
 • Нозохем безпечний, простий і зручний в застосуванні;
 • Зупиняє як незначну, так і виражену кровотечу в передньому і задньому відділах носа;
 • Може бути застосовний для зупинки інтра- і післяопераційних кровотеч при операціях на порожнині носа, носоглотці без вікових обмежень.
 • З успіхом може бути застосовний як альтернатива тампонаді при кровотечах у гематологічних хворих, хворих з гострими і хронічними інтоксикаціями.

Дізнавайтесь першими про акції та новини!

Підпишіться на наші сторінки в соціальних мережах та дізнавайтесь першими про нові акції та новини!